Cvokhaus s.r.o.

20.6.2013

Události české politiky posledních dnů pěkně a věcně shrnul jeden pisatel na IDnes.

Takže shrňme si to: prezident se na ruské ambasádě ožírá tak, že nedokáže stát. Ministr financí není schopen ani mluvit. Ministr zahraničí ani zůstat vzhůru.

Sekretářka předsedy vlády řídí vojenskou kontrarozvědku. Generálové armády ČR se bojí odporovat jedné úřednici a sledují manželku premiéra.

Stát má rozvědku, která ani sama neví, že je sledována. Její velitelé netuší, že budou zatčeni zatímco vůdci mafie to ví předem a dekují se na připravené jachty na Jadranu.

Korupční síť se roztahuje po celé zemi a policie zabavuje stovky milionů a desítky kila zlata ukrytém v bankovních schránkách.

Vládu k odstoupení vyzývá klinický psychopat, který sledoval, nahrával a uplácel všechny svoje poslance. Část sněmovny již úřaduje z vězení. Vedení opozice působí jako partička, která právě unikla z Bohnic.

Pro alespoň trochu reálné scénáře je Hollywood. Na všechno ostatní je tu česká politika…

Aneb Cvokhaus s.r.o., tohle je alespoň poctivej blázinec a Kolumbus připlave vodovodem…

————————–

Co k tomu dodat – autor napsal vše podstatné. Spíše je ale k zamyšlení jiná věc. Tento stát má určitě spoustu chytrých a vzdělaných lidí. Do politiky se však příliš nehrnou. A tak tyto místa obvykle obsazují méně schopní, kteří by se jinak asi prosadit nedokázali. Honosně se nazývají politiky… Stát, kde řídí rozvědku milenka premiéra (bývalá kantýnská a pak mzdová účetní s pofiderní školou), korupce všude jen kvete a na funkci premiérky je ze strany ODS jmenována absolventka střední zemědělské školy, si asi nic jiného nezaslouží – než ten blázinec.

SID

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.